חדשות

המשימה- ים פתוח, חוף בטוח

סמל שיר מרק מספרת על חווית השירות כבק"שית במש"א ארז. "הרגע שבו כל האחריות נופלת על כפתינו, האחריות הזאת לשמור על ביטחון המדינה"
תאריך: 22/08/13     מחבר: סמל שיר מרק

המשימה- ים פתוח, חוף בטוח- משפט תמוה שתחילה לא מקבל משמעות מיוחדת עבור אדם מן המניין. אלא שבשבילנו, הבק"שיות, מדובר ברגע שבו כל האחריות נופלת על כתפינו- הדאגה לביטחון המדינה בגבולותיה. האחריות הזו לדאוג לביטחונן של אלפי משפחות בישראל, לדאוג שירגישו מוגנות לגור במדינה ולרחוץ בחופיה היפים ללא חשש.אחרי הכל תלוי בבק"שית- היא זו שמבצעת את הפעילות עצמה- עוצרת את הפח"ע, מבחינה בגורמים עוינים ומתקשרת עם גורמים.
כבק"שית אני מרגישה שאני תמיד שם, נוכחת, רואה הכל. אני סורקת מרחבים מדהימים, שעין אנוש במציאות לעולם לא תפגוש.אני נהנית בתפקיד מסביבת העבודה ומהאנשים. מש"א (מוצב שליטה אזורי) ארז נהפך במהרה לבית השני שלי, הבנות במשמרת הן כמו אחיות שלי וכך אט אט, כמעט בלי להרגיש, בטבעיות רבה הרגשתי במש"א כמו במשפחה.
אז אמנם, סוגרים הרבה משמרות ומתגעגעים לחברים מהבית אבל ההרגשה הזאת- של הסיפוק וההנאה מהתפקיד, שווה הכל. אני זוכרת את הקושי שליווה אותי בהתחלה- זמני המשמרת נראו לי לא הגיוניים, והתקשיתי לעמוד בזמנים הלחוצים, אבל זה כל היופי כי כל ההתחלות קשות והזמן מחשל ועושה את שלו.
הייתי מייעצת לבנות שבאות לתפקיד בכלל ולמש"א בפרט, לקחת את הזמן ללמוד את התפקיד ,לא להילחץ וברגע שתבוא ההתאקלמות- משם כבר מתחילים לרוץ הכי מהר שאפשר, ואם ימשיך להיות קשה יהיה מי שירוץ מאחורייך לאורך כל הדרך, יחזיק לך את היד וידחוף אותך הלאה מאחור כשתצטרכי- עד לצעד האחרון. כי ככה זה מש"א ארז הוא משפחה אחת גדולה ותומכת.